nawigare necesse est

zobacz nasze rejsy

Wypłyń z nami na szerokie wody !

KILKA SŁÓW O NASZYCH CHORWACKICH REJSACH

Chorwacja to zdecydowanie nasz ulubiony kierunek. 

Adriatyk chorwacki ma 783 km długości. Łącznie z obrzeżami wysp, których jest tu aż 1 700, daje to prawie 8 tysięcy km linii brzegowej. Jest więc gdzie pływać : )

Ponad setka bezpiecznych marin, do tego kilkaset starych zabytkowych portów i kilkaset urokliwych zatok sprawia, że Chorwacja w pełni zasługuje na miano żeglarskiego raju. Istnienie tzw. morza wewnętrznego, akwenu osłoniętego od pełnego Adriatyku linią wysp pozwala na wiele mil bezpieczniej żeglugi bez narażania załogi na zbyt duże przechyły. 

Już istniejące Mariny (a ciągle powstają nowe) pozwalają tak zaplanować trasę rejsów, aby regularnie można było korzystać komfortowych sanitariatów wyposażonych w prysznice.

W Chorwacji zaplanowaliśmy dla Was malowniczą trasę, którą wytyczyliśmy już kilkanaście lat temu.

Miejsca, które odwiedzimy sprawiły, że pokochaliśmy chorwacki Adriatyk i zawsze tu wracamy.

Popłyniemy do parku narodowego Telascica z pięknym kilkudziesięciometrowym klifem ostro wcinającym się w morze. Widok roztaczający się z klifu pozostaje w pamięci na długo.

Odwiedzimy też archipelag Kornati składający się z ponad setki wysp, pośród których ukryte są piękne plaże i malownicze zatoki.

Odwiedzimy kameralne wyspy Iż i Żut, a także z morza wpłyniemy w malownicze przełomy rzeki Krka, aby dotrzeć do ukrytego między górami przepięknego miasteczka Skradin.

Po zacumowaniu, w wygodnej marinie pokażemy Wam legendarne wodospady u źródeł rzeki, a wieczorem zorganizujemy degustację najlepszej według opinii koneserów chorwackiej rakiji, o wielu smakach, doskonałego domowego wina, wspaniałych serów i legendarnej dojrzewającej szynki prsiut. Rejs zakończymy w marinie w Sukosanie. 

Cena rejsu nie obejmuje lokalnych opłat portowych i paliwa do jachtu. Wydatki te pokrywane będą ze wspólnej kasy jachtowej 200 euro/os.

Możliwe jest zorganizowanie transportu do Sukosanu luksusowym autokarem z przystankiem na terenie mariny – 150 m od jachtu. Cena transportu w dwie strony to około 500 zł/os. Wyjazd z różnych miast Polski.

Majówka pod żaglami

Czerwcowe rejsy dla smakoszy

Lipcowe rodzinne żeglowanie

Sierpniowe imprezy na jachcie

Wrzesień na łajbie

val (2)

Kontakt

social media